Waarom je echt gelukkig wordt van sporten...

Waarom je echt gelukkig wordt van sporten...

Heb jij ook dat heerlijke, te gekke gevoel na een fikse work-out? Je hebt keihard geknald en toch ben je vol met energie: bring it on!! Ik vind die 'runner's high' echt intens fijn: dat fantastische gevoel (tijdens en) na het sporten is eigenlijk waar ik het allemaal voor doe!! Wat jij? Maar hoe komt het nou dat we zo blij worden van sporten?

Een natuurlijke "drug'!
Iedereen weet natuurlijk dat sporten gezond is: je wordt er fitter van en na een uurtje lekker gesport te hebben voel je je vaak niet alleen fysiek, maar ook mentaal beter. Ook kan sporten stress verminderen, het algemeen welzijn bevorderen en ziektes als depressie, angststoornissen, dementie en zelfs Parkinson bestrijden. Wow: dit lijken me al genoeg redenen om te gaan sporten. Maar er is meer!!

Tijdens het sporten worden er in de hersenen endorfinen aangemaakt. Dit zijn chemische stoffen die ervoor zorgen dat pijnprikkels minder snel worden "opgepikt' door ons zenuwsysteem: hierdoor voel je letterlijk minder pijn. Een andere belangrijke functie van endorfine is dat het een euforisch en gelukkig gevoel veroorzaakt :-) Klein detail: deze endorfinen worden ook aangemaakt als je verliefd bent: het veroorzaakt dat gelukkige gevoel van verliefd zijn!

Lees de blog verder op puurenkracht.nl.

,

Geplaatst op 21 maart 2016 door puurenkracht