Voor jezelf leven of voor een ander: wat maakt gelukkiger?

Wat jij ook doet voor de kost of waar je wieg ook staat, uiteindelijk hebben de meeste mensen bijna allemaal hetzelfde doel in het leven: gelukkig zijn. Nu is de gedachte in het westen doorgaans dat je je daarvoor vooral op jezelf moet focussen. Geluk mag niet afhangen van een ander; daar ben je zelf verantwoordelijk voor.

Toch lijkt onderzoek iets anders uit te wijzen: wat mensen vooral gelukkig maakt, is prosociaal gedrag en je richten op de ander, en minder op jezelf.

Een interessant studie vergeleek de effecten een interne focus hebben (meer met jezelf bezig zijn) versus een externe focus (meer met de ander bezig zijn) op het mentaal welbevinden. Ofwel, worden we gelukkiger van prosociaal gedrag waarbij je iets aardigs doet voor een ander, of van egoïstisch gedrag waar alleen jij zelf beter van wordt.

Lees hier de interessante uitkomsten en doe er je voordeel mee!

Lees verder op www.fit.nl

Geplaatst op 10 maart 2021 door fitnl