
Helaas zijn er heel veel vrouwen die hun lichaam bekritiseren. Het is niet mooi, niet afgetraind genoeg, niet slank of vol genoeg, ze ergeren zich aan littekens of hun zwangerschappen hebben hun lichaam veranderd en ze zijn daardoor niet tevreden genoeg. Iedereen heeft wel iets moois of minder moois en je bent écht perfect zoals je bent!
Op instagram zie ik regelmatig afgetrainde foto’s van fitgirls voorbij komen met de vraag of ze wel genoeg vooruitgang geboekt hebben, of het niet nog wat beter kan of iemand nog tips heeft om nog gespierder of dunner te worden. Ik erger mijzelf hier soms aan, ze zijn namelijk al prachtig, ze hebben vaak een sixpack en vragen voortdurend bevestiging. Maar wat ze hierbij vergeten is de bevestiging vanbinnen, je kunt er nog zo mooi of gespierd uitzien, als je niet happy bent met jezelf en onzeker bent vraag je veel bevestiging bij anderen.
Dit weet ik omdat het héél herkenbaar is geweest. Vroeger was ik precies zo! Ik was slank en sportte wel 3 uur per dag en vond mezelf nog niet mooi of slank genoeg. Ik was heel onzeker en vroeg dan ook constant bevestiging aan iedereen. Ik zag er goed en gezond uit, maar als een andere meid een verkeerde opmerking maakte omdat ze jaloers was dan kon ik hier uren over in zitten en mezelf afvragen of ik wel of niet genoeg was. Op een gegeven moment vond ik het belangrijk om te doen wat er door anderen van mij verwacht werd en vergat ik mijn eigen identiteit vorm te geven. Ik had geen eigen mening of eigenlijk wel, maar deze deed er even niet toe.
Lees verder op www.boostyourhealth.nl
Geplaatst op 11 februari 2017 door boostyourhealth