Soffritto: basis van de Italiaanse keuken

Vandaag vertel ik iets meer over soffritto. Waarschijnlijk denk je nu: waar heeft Linda het nu weer over? Soffritto is de basis van de Italiaanse keuken en je hebt het vast al eens gemaakt. Het is de heilige eenheid van ui, wortel en bleekselderij en de basis van menig Italiaans gerecht.

Nu ben ik dol op Italiaanse gerechten en minimaal 1 keer per week komt er een pasta op tafel. Soms ben ik lui en bak ik 2 uien en gooi ik twee blikken tomaten in de pan als basis voor een saus. Maar ja, om nou te zeggen dat dit “echt” smaak heeft… Nee, daarvoor maak ik graag een soffritto. Het bijzondere is eigenlijk dat je de smaken van ui, wortel en bleekselderij niet als zodanig herkent. Bij elkaar zorgen de gebakken groente voor een rijke en pittige smaak.

En maak je niet te druk om de exacte verhouding van de groente. Ik ben een hobbykok en ga op mijn eigen gevoel (en smaak) af. Een tip vind ik wel belangrijk om te melden. Snijd de groente allemaal even groot, dat zorgt ervoor dat alles tegelijk gaart. Niks is vervelender dan stukken ongare wortel bijvoorbeeld.

Lees verder op www.lekkeretenmetlinda.nl

Geplaatst op 26 april 2017 door linda