Ovenschotel met kabeljauw

De blaadjes vallen van de bomen. Het is nog donker bij het opstaan en de temperatuur daalt. Bij deze open ik het seizoen van de ovenschotels en hartige taarten. Het thuisfront heeft gevraagd of dit soort recepten vaker op tafel kunnen komen en daar geef ik graag gehoor aan. De ovenschotel met kabeljauw is de eerste in de rij.

Al is het fotograferen van een ovenschotel op zijn zachts gezegd niet zo makkelijk. Dit comfort food recept is dan ook twee keer gemaakt, want de foto van de eerste keer was om te huilen. Zo kreeg ik de kans om het recept aan te passen.

Zoals je kunt zien, wordt de vis op de aardappelen gelegd. Het garen van de aardappelen duurt nu eenmaal langer. En de kabeljauw heeft een korte bereidingstijd. De vis wordt dan ook na 15 minuten op de groente en aardappelen gelegd.

Lees verder op www.lekkeretenmetlinda.nl

Geplaatst op 27 september 2017 door linda