Medicijn voor dodelijk RS-virus

Goed nieuws: mogelijk medicijn voor dodelijk RS-virus op komst. Als de blaadjes van de bomen vallen moeten ouders met jonge kinderen oppassen voor het RS-virus. In Nederland belanden er per jaar zo’n 2500 baby’s in het ziekenhuis door het virus. Er lijkt nu een eind aan te komen want na 50 jaar onderzoek lijkt er een effectief medicijn voor het dodelijke RS-virus te zijn gevonden.

RS-virus bij jonge kinderen

Veel kinderen krijgen in de eerste twee jaar van hun leven met het RS-virus te maken. Voor baby’s kan het dodelijk zijn. In Nederland belanden jaarlijks 150 tot 200 kinderen op de ic. Een simpele verkoudheid kan het levensgevaarlijke RS-virus zijn.

Wereldwijd is het RS-virus, na malaria, zelfs de belangrijkste doodsoorzaak bij jonge kinderen. In ontwikkelingslanden is het sterftecijfer van kinderen met het RS-virus nog hoger.

Lees verder op www.love2bemama.com

Geplaatst op 15 augustus 2020 door love2bemama