
Hardlopers balen natuurlijk stevig als ze door knieklachten niet kunnen hardlopen. Met grote regelmaat helpen de hardlopende fysiotherapeuten van Amstelfysio hardlopers herstellen van een runners knee, de nummer 2 blessure bij hardlopers. Deze blessure kan beginnende hardlopers overkomen, maar kan ook bij zeer ervaren hardlopers plotseling toeslaan. De lopersknie is een veel voorkomende en vaak lang aanhoudende overbelastingsblessure gekenmerkt door pijn aan de buitenzijde van de knie. Lees in dit blog alles over oorzaken, herstel en voorkomen van deze pijnlijke blessure.
Het iliotibiale bandsyndroom, beter bekend als de lopersknie of runner’s knee, is de meest voorkomende oorzaak van pijn aan de buitenzijde van de knie bij hardlopers. De tractus iliotibialis is een sterke peesplaat die aan de buitenzijde van het bovenbeen vanaf de bilspieren langs de knie naar het scheenbeen loopt. Deze peesplaat zorgt mede voor de stabiliteit van de knie tijdens hardlopen en is belangrijk bij de krachtoverdracht van de bil naar het onderbeen tijdens de afzet bij het hardlopen.
Tijdens het buigen en strekken van de knie kan er te veel wrijving ontstaan tussen de peesplaat en het bot aan de buitenkant van de knie, dit gebeurt vooral net na de voetlanding bij het hardlopen. Door de wrijving ontstaat zeurende of stekende pijn aan de buitenkant van de knie, soms met uitstralende pijn naar de voorzijde van de knie, de knieholte of naar het onderbeen. In het beginstadium van deze blessure is de pijn vaak alleen aanwezig tijdens hardlopen, begint iedere keer op ongeveer hetzelfde moment van de training en de pijn verdwijnt redelijk snel weer in rust. De klachten kunnen zo ernstig worden dat ook traplopen, wandelen en fietsen pijnlijk worden en hardlopen zelfs helemaal geen optie meer is.
Lees verder op www.eatrunlove.nl
Geplaatst op 15 november 2016 door eatrunlove