Hoe overleef ik de harbour run?

Hoe overleef ik de harbour run? 8 Obstacle - tips! 8

Dit weekend staan 4.000 deelnemers aan de start van de Harbour Run. Ze klimmen over containers, klauteren over obstakels en rennen 10 kilometer door de Rotterdamse haven. Ben jij er ook bij? Of heb je een andere obstacle race op het programma? Hoe kom je de race het beste door, wat doe je in de voorbereiding en waar zet je in de laatste dagen voor de race de puntjes op de welbekende i? Onze 8 obstacle-tips!

1. Take your time
Een goed begin is het halve werk, dat weet je wel. Maar... een té snel begin zorgt ervoor dat je juist aan het einde van de race in de problemen komt omdat je vermoeid en verzuurd raakt. Dus verschiet niet al je kruit en start in een tempo dat je goed aankunt. Bij de Harbour Run moet je 27 (ja dat lees je goed; 27!) obstakels bedwingen terwijl je 10 kilometer aflegt. Het is natuurlijk te gek als je de eerste 10 obstakels over vliegt, maar vergeet niet dat je er dan nog aardig wat te gaan hebt. Oh ja, het Honor "For The Brave'-obstakel is nummer 21, dus we adviseren je wat energie te bewaren voor deze uitdaging... Kortom, hou jezelf een beetje in bedwang (moeilijk met al die adrenaline!) en take your time om de race goed door te komen en misschien zelfs op het einde nog een beetje te versnellen.

2. Help elkaar
Obstacle running is een sociale sport. Niet voor niets volbrengen veel teams en buddy's samen de race. Een sociale sport betekent helpen en geholpen worden. Zie je dat iemand moeite heeft om die container op te komen? Geef hem of haar een duwtje. Hang je te bungelen en krijg je het even niet voor elkaar jezelf op te trekken? Pak die uitgestrekte hand voor je! Ben je samen met een team of een buddy, ga er dan niet als een speer vandoor omdat jij sneller kunt lopen. Wacht op elkaar en volbreng samen de race. Nóg meer plezier tijdens de race en voldoening op de finishlijn gegarandeerd!

3. Brandstof
This is not your average 10k... Met veel obstakels voor de boeg ben je echt even onderweg. En dat betekent dat je een goede energievoorraad moet hebben. Eet zo'n 3 tot uiterlijk 2 uur voor de start een goede maaltijd. Wat dacht je van een heerlijke kom havermout of dampend bordje rijstepap? Ruim van tevoren goed eten is belangrijk om te zorgen dat je tank vol zit met brandstof en dat je tijdens de race geen last van hebt van een klotsende buik. Vlak voor de start nog een beetje trek? Pak een banaantje, dadel of handje rozijnen voor een snelle energie boost.

Lees hier verder op GlowMag voor de andere 5 tips!

,

Geplaatst op 08 oktober 2015 door glow