Goede voeding & de ziekte van Crohn

Goede voeding & de ziekte van Crohn


GREEN

Review van Rianne

"Als je het mij vraagt zouden niet alleen mensen met darmproblemen of een darmziekte zich in gezonde voeding moeten verdiepen, maar iedereen.'

Twee jaar geleden kreeg Rianne te horen dat ze de ziekte van Crohn heeft. Ondanks dat ze daar niet veel van merkte bleken er grote ontstekingen in haar darmen te zitten en gingen ze direct in de aanval met de zwaarste medicijnen.

Mijn ontstekingen verdwenen, maar ik moest er veel voor inleveren

Een paar maanden later lag er heel veel overhoop. Ik werd steeds zieker van bijwerkingen. Sporten, reizen, feestjes en werken lukten allemaal niet meer. Ik zag mezelf elke maand verder achteruit gaan. Mijn ontstekingen verdwenen maar daar moest ik wel heel veel voor inleveren. In mei van dit jaar besloot ik dat het genoeg was. Ik vroeg mijn arts of er een alternatief was maar andere medicatie is er nog niet. Het was daarom alles of niets. Ik besloot te gaan voor niets. Geen medicatie meer, geen bijwerkingen meer en hopen zo lang mogelijk ontstekingsvrij te blijven. Ik vertelde mijn arts dat ik mij in voeding wilde gaan verdiepen om mijn darmen zo lang mogelijk gezond te kunnen houden. Hij vertelde me dat de ziekte bij kleine kinderen in eerste instantie vaak behandeld wordt met zondevoeding. Voeding kan dus zeker invloed hebben.

Ik ging op zoek naar voeding die mij energie zou geven

Ik besloot op zoek te gaan naar goede voeding die voor mijn beschadigde darmen goed te verteren zou zijn, mij energie zou geven en mijn darmen ook nog eens zo lang mogelijk ontstekingsvrij zou weten te houden. Geen makkelijke zoektocht, zeker niet omdat ik op het internet overspoeld werd met allerlei verschillende theorieën.

Lees verder op www.thegreenhappiness.com

,

Geplaatst op 25 juli 2015 door thegreenhappiness