Heel verwarrend: zijn we net jaren gehersenspoeld met de boodschap dat we meer vis moeten eten, staat in de nieuwe voedingsregels van de Gezondheidsraad dat het wel wat minder kan.Hoe zit het nu? Happy in Shape (www.happyinshape.nl) vertelt!
Klopt. Toch adviseert de Gezondheidsraad het terug te draaien naar één keer vis per week. Niet zozeer voor je gezondheid, maar wel voor het milieu: bij vissen sneuvelt veel bijvangst en kan de zeebodem worden aangetast.
Klopt. Uit wetenschappelijk onderzoek blijkt dat een dieet met voldoende vette vis, zoals zalm, makreel en tonijn, slecht zien en blindheid bij ouderen kan voorkomen. De omeg 3-vetzuren in deze vis bieden bescherming tegen maculadegeneratie, de meest voorkomende vorm van gezichtsverlies bij ouderen.
Onzin. Er is jarenlang gewaarschuwd tegen de combinatie van vis en bladgroenten, op basis van slecht onderzoek. Eet dus gerust een stukje zalm bij je spinazie, het nitraat/nitriet-verhaal is achterhaald.
Lees verder op www.fitgirl.nl
Geplaatst op 22 april 2016 door fitgirl