Galette recept met artisjokken

Een galette is eigenlijk een hele eenvoudige taart. Je kunt ze zowel zoet als hartig maken. Eerst rol je het deeg uit in een cirkel. In het midden leg je de vulling. Maak de vulling niet te dik, een beetje zoals je een pizza belegt. Bij een te dikke vulling wordt de bodem niet mooi knapperig. Wanneer je de galette hebt gevuld vouw je de randen terug naar binnen. Een klein beetje over de vulling heen. Zoals op de foto’s. Als vulling bak je de rode ui tot dat ze lekker zacht zijn. Eerst besmeer je het deeg met zachte geitenkaas, daarop leg je de rode ui en daarover verdeel je de gemarineerde artisjokken.

Ingrediënten voor 4 personen 1 rol hartig taartdeeg 1 potje met gemarineerde artisjokken 4 rode uien, in ringen 100 gr zachte geitenkaas 1 ei, losgeklopt Blaadjes van 2 takjes verse tijm Peper en zout naar smaak 1 tl grof zeezout

Zo maak je het Verwarm de oven voor op 200 graden (electrische oven)

Giet de artisjokken af, maar gebruik 2 el olijfolie uit het potje om de rode uien in te bakken. Voeg deze olijfolie toe aan de pan. Doe de rode uienringen erbij en bak ze op een laag vuur in 10 minuutjes mooi zacht. Breng ze op smaak met peper en zout.

Lees verder op www.UitPaulinesKeuken.nl

Geplaatst op 13 maart 2018 door UitPaulinesKeuken