Aspergesoep van schillen - 3 recepten

Eet jij binnenkort nog het witte goud? Belanden de schillen en uiteinden van de asperges altijd in de prullenbak? Vanaf nu niet meer, want je kunt er een ongelooflijk makkelijk soepje mee maken. Aspergesoep van schillen is een echt no-waste recept. Naast de basis geef ik je suggesties voor 3 aspergesoep recepten.

Voor de aspergesoep van schillen wordt gebruik gemaakt van het asperge kookvocht. Eet dan ook eerst de asperges zoals je wilt. Lekker op de klassieke wijze met beenham en een eitje. Voor als je iets anders wilt kan ik de asperges in bladerdeeg met zalm aanbevelen. Een feestje op je bord.

De aspergesoep kun je puur houden of er nog meer smaak aan toe voegen. De ene keer gebruik ik het als een extra groentemomentje en de andere keer als voorafje. Dan voeg ik ham en ei toe voor een meer klassieke wijze. Of Hollandse garnalen of gerookte zalm. Kijk wat bij je past en waar je smaakvoorkeur naar uit gaat.

Gooi het afval in ieder geval niet meer weg en ga experimenteren met de 3 recepten!

Lees verder op www.lekkeretenmetlinda.nl

Geplaatst op 30 mei 2016 door linda