
Samen slapen met de kinderen. In het moderne Westen waar wij wonen wordt het bestempeld van GE-WEL-DIG, tot en met ‘het verneukt je seksleven’.
En ik moet eerlijk zeggen; hoewel één slaapkamer hier in huis eigenlijk voldoende zou moeten zijn, er zijn momenten dat ik het samen slapen ietwat rooskleuriger had voorgesteld dan het in werkelijkheid is.
Neem de warme zomerdagen, bijvoorbeeld. Er is niets wat ‘knusser’ is dan drie bezwete, woelende, lichamen om de shitload aan muggen te voederen die ons inmiddels zien als een kant-en-klaar buffet. Op dit soort momenten ben ik in ieder geval blij dat er een extra slaapkamer beschikbaar is. In ieder geval om één van ons ouders te voorzien van een ongestoorde nachtrust. In de kleuterkamer van onze zoon.
En dan moet je jezelf voorstellen dat er ouders zijn die co-sleeping zien als een teken van gemakzucht. Ha!
Nou, de volgende keer dat je een dergelijk verwijt naar je hoofd krijgt gesmeten, haal dit lijstje dan maar tevoorschijn. Want samen slapen met je kinderen? Het is niet altijd even makkelijk.
Lees verder op www.love2bemama.com
Geplaatst op 30 augustus 2016 door love2bemama