5 tips: Je kind veilig op internet

5 tips: Je kind veilig op internet\

Social Media en internet zijn een prachtig medium, maar ook een grote boze wereld als je niet weet hoe je ermee om moet gaan. Waar we vroeger waakten voor kinderlokkers op straat, vindt criminaliteit nu steeds vaker op internet plaats. Kinderen kunnen hier per ongeluk mee in aanraking komen en als ouders wil je dat niet. Daarom is het goed om je ervan bewust te zijn wat je kind online uitspookt en wat voor gevaren er voor hun op de loer liggen waar ze onbewust in mee kunnen gaan. Het is nog veel beter om je kind te leren veilig met internet om te gaan en daar enige controle over te hebben.

Blijf bij de tijd

Toen ik nog leerkracht was vond ik het geweldig om mijn lesstof te verwerken in internetopdrachten en computeropdrachten. Ik vind het belangrijk dat kinderen daarmee leren omgaan. Helaas kwam ik veel ouders tegen die geen flauw idee hadden wat hun kind na schooltijd op internet deed. Ze waren ook verontwaardigd als ze erachter kwamen dat er akkefietjes waren voorgevallen op (in die tijd) MSN. Niet wetende hoe ze dat konden controleren en terug konden lezen. Daar liggen juist kansen voor ouders die je niet moet laten liggen! In deze tijd moet je hier gewoon van op de hoogte zijn. Mijn tip voor ouders is: blijf bij, blijf bij de tijd!

Kinderen herkennen niet altijd de gevaren

Als kinderen naar de middelbare school gaan krijgen ze vaak een mobiele telefoon. Steeds meer middelbare scholen werken met computers en iPads. We leven in een gedigitaliseerde samenleving, daar kunnen we niet meer aan ontkomen. Je kunt je ertegen verzetten maar dat heeft geen zin. Kinderen herkennen niet altijd de gevaren die telefoons, iPads en internet met zich meebrengen. Kinderen kunnen via internet blootgesteld worden aan allerlei ongeschikte informatie. Of ze worden overgehaald om vertrouwelijke informatie te delen.

Als ouder kun je je kind op allerlei manieren beschermen en voorlichten. Lees hier meer over in onderstaande tips en misschien zijn ze voor jezelf ook wel heel handig!

Lees verder op www.love2bemama.com

Geplaatst op 22 september 2015 door love2bemama