10x ochtendstress met kinderen overleven

10x ochtendstress met kinderen overleven

Het is half 8 "s ochtends. We zijn, zoals gewoonlijk, weer later dan de bedoeling is. Er liggen boterhamkorsten op de vloer, die toch al plakt vanwege een ondefinieerbare substantie (had ik nou gisteravond de vloer nou wel of niet gedweild nadat de Roosvicee was omgevallen?!), de katten zeuren om eten en waar heb ik nou in hemelsnaam mijn werktelefoon gelaten?! Als je me zou vertellen dat in dit huis behalve twee kinderen, twee volwassenen wonen die hun geld verdienen als georganiseerde projectmanager, zou ik je vierkant uitlachen. Door schade en schande hebben we ons inmiddels wat tips en trucs eigen gemaakt die ons gezin helpen om door de ochtend- en avondspits heen te komen. Hieronder volgen er tien om je op weg te helpen.

1. Eerst je eigen zuurstofmasker, dan dat van je kinderen

Bij ons thuis brengt papa de kinderen naar de opvang en mama maakt ze klaar voor vertrek. Ik ben niet zo'n ochtendmens, dus in het begin verkoos ik nog een paar keer snoozen boven iets eerder opstaan om rustig mijn eigen ritueeltje af te werken. Daar ben ik nu echt op teruggekomen. Hoe vaak heb ik niet balend in mijn badjas de kids achter de vodden aan gezeten tot het moment dat ze de deur uit waren om dan vervolgens zelf nog te moeten douchen, aankleden, tutten, ontbijten etc. Nu sta ik wat eerder op, het huis is nog stil, niemand die aan mijn hoofd zeurt dat ze mijn tandenborstel/kam/haarlak/parfum/lipgloss -ja echt- willen gebruiken, en kan ik rustig mijn ritueeltje afwerken. Als ik dan klaar ben, ben ik ondertussen ook een beetje wakker geworden en kan ik gelijk met de kids de deur uit.

2. Leg spullen klaar!

Het scheelt zoveel wanneer je alle spullen die je nodig hebt de avond van tevoren klaar legt. Leg voor al je kids een outfit klaar (check het weerbericht en laat ze vervolgens mee hun kleren uitkiezen als ze oud genoeg zijn), smeer de boterhammen de avond tevoren en controleer of kinderopvang- en gymtasjes compleet zijn. Scheelt zo een kwartier tot een half uur.

3. Dek de tafel

Dek de avond van tevoren alvast de tafel voor het ontbijt. Alle spullen die niet in de koelkast hoeven, kun je alvast op tafel zetten. Datzelfde geldt natuurlijk voor het servies en bestek. Hoef je "s ochtends alleen nog maar de kaas en vleeswaren uit de koelkast te halen.

Lees verder op www.love2bemama.com

Geplaatst op 07 september 2015 door love2bemama